niedziela, 26 sierpnia 2018

Kobiecość #5: Skąd czerpać wiadomości na temat kobiecości? 5 książek, które powinna przeczytać każda kobieta

Sierpień zbliża się ku końcowi, a co za tym idzie - kończą się moje rozważania o kobiecości. Jednak fakt, że seria ta dobiega końca nie oznacza, że temat kobiecości został wyczerpany. Poruszone przeze mnie tu tematy to tylko drobna cząsteczka tego, o czym można dyskutować bez końca. Dlatego w dzisiejszym poście pragnę przedstawić Wam kilka książek, które każda kobieta powinna przeczytać. Jestem pewna, że ich przeczytanie sprawi, iż poznacie siebie jeszcze lepiej i z przyjemnością podejmiecie kolejne postanowienia, które umocnią Waszą osobowość.

1. John & Stasi Eldredge "Urzekająca" 


  Dostałam tę książkę parę lat temu pod choinkę od mojego brata (ekhem..MIKOŁAJA!). Jeszcze wtedy pracowanie nad własną kobiecością i szukanie jej we własnym wnętrzu było mi zupełnie obce. Przeleżała więc ten czas na półce. Pewnego dnia sięgnęłam po nią i to była jedna z lepszych decyzji mojego życia. Książka napisana przez małżeństwo, opowiada o tym, że Pan Bóg stworzył kobietę na wzór i podobieństwo własnego serca. Odkrywa tajemnice naszej duszy, ale także głęboko porusza. Napisana jest w sposób bardzo lekki i przyjemny do czytania, gdyż autorka przekazuje nam cenną wiedzę, którą popiera licznymi przygodami i wydarzeniami z własnego życia. Jeżeli więc pragniecie lepiej poznać własne serce to powinnyście sięgnąć po tę książkę. Podczas jej czytania Wasze tęsknoty wypłyną na wierzch i być może uronicie łzę, ale dzięki temu zrozumiecie siebie w pełni i powstaniecie o wiele silniejsze!2. Natalia Hołownia "Jak być Paryżanką w Polsce?" 

 

Książka ta wpadła w moje ręce podczas licytacji charytatywnej. Czytając ją, urzekła mnie prostota przekazu i fenomenalny układ. Książka skupia się w głównej mierze na modzie i wyglądzie zewnętrznym. Wszystkie porady są jasno opisane, a przykłady konkretnych osób ze świata mody i showbiznesu ułatwiają przyswajanie zawartych w niej treści. Książka idealna na jesienne wieczory, z której można wyciągnąć wiele praktycznych rad. Najlepsze jest to, że przed przeczytaniem tej książki na wiele rzeczy w niej zawartych nie zwracałam uwagi. Dobrze, że trafiła w moje ręce!

3. Renee Swope "Kobieta pewna siebie"

 
Tę książkę pożyczyłam od mojej przyjaciółki. Jej zawartość oparta jest na Piśmie Świętym. Najważniejszym przesłaniem jest to, że nasze słabości nie mają dla Pana Boga znaczenia, on nas kocha bezwarunkowo i na tej obietnicy możemy budować swą pewność siebie. Po każdym rozdziale znajdują się pytania do refleksji w ciszy oraz krótka modlitwa. Książka ta uczy zamieniać przytłaczające myśli w postawę pełną wiary. Jeżeli więc chcesz wyjść z mroku zwątpienia i uwierzyć w siebie, a swą siłę oprzeć na modlitwie, to ta książka czym prędzej powinna znaleźć się na Twojej półce!


4. Beata Kołodziej "Czas na kobiecość, czyli podróż do samej siebie"

 
Książka, która powstała na podstawie spotkań z wieloma kobietami. Poruszone w niej ważne i istotne tematy poparte są licznymi przykładami i co najlepsze - ćwiczeniami! Ułatwia więc to pracę nad sobą. Jak pisze Autorka: "Czas odkryć na nowo to co nosimy w sercach. Obudzić wiarę i nadzieję. Czas na podróż w głąb kobiecych pragnień i lęków. Czas na kobiecość. Świat czeka na nas i usycha z braku miłości! Bez kobiecości stanie się nieludzki!" 
Dalszy komentarz jest chyba zbędny. Zaopatrzcie się w jej egzemplarz, a nie pożałujecie!


5. Jennifer L. Scott "Szkoła wdzięku MADAME CHIC"

  I na sam koniec książka, dzięki której zaczęłam pisać serię o kobiecości. Sięgnęłam po nią podczas tegorocznych wakacji w Hiszpanii i wiecie co? Całkowicie otworzyła mój umysł. Czytając ją zauważyłam, jak wiele pracy nad kobiecością jest jeszcze przede mną. Książka uczy nie tylko jak wyglądać z klasą, ale jak przemienić swoje życie w pełne elegancji i klasy. Wydaje się to niemożliwe, aby w dzisiejszych czasach żyć w ten sposób, ale ta książka udowadnia, że wprowadzając proste zmiany w stylu życia i zmieniając swoje dotychczasowe nawyki, jesteśmy w stanie osiągnąć założony na początku tej książki cel. Książkę tę nazwałabym jako nawigację do celu, którym jest bycie damą w każdej sytuacji.  Must have dla wszystkich kobiet chcących żyć z klasą!Jesienne wieczory mają w sobie ogromną magię. Warto więc wyciągnąć ciepły kocyk, zaparzyć sobie ulubioną herbatę i zaopatrzyć się w którąś z powyższych pozycji. Aura za oknem jest sprzyjająca, dlatego warto poświęcić ten czas na zdobywanie wiedzy, która jest najcenniejsza, gdyż odkrywamy same siebie! Mam nadzieję, że książki przypadną Wam do gustu i jeszcze bardziej zafascynujecie się kobiecością i jej obliczem w dzisiejszych czasach.

Dziękuję za to, że byłyście ze mną przez ten czas i czytałyście moje wpisy! Pomimo tego, że to już koniec serii o kobiecości, to nie znikam z bloga. We wrześniu ruszamy z nową serią i tematem równie mi bliskim - tym razem nie tylko dla kobiet.

Całuję mocno!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza